aktualności
4 Maja 2010
<< wróć do aktualności


Na przekór trendom, czyli Głuszyckie Czarownice
Już po raz siódmy do Ogrodu Jordanowskiego w Głuszycy zleciały się na miotłach okoliczne Czarownice, aby wziąć udział w konkursie na najbardziej pomysłowy strój. Zabawę wzbogaciły występy lokalnych zespołów tanecznych oraz solistów. Był też niespodziewany gość: Czocher z programu Mam Talent.

Kult piękna na dobre zadomowił się w kulturze naszych czasów i wszyscy starają się za nim nadążyć, szczególnie nastolatki - kolorowe czasopisma lansują kobiety, modelki o gładkiej, idealnej cerze i nienagannej figurze, a tymczasem to nie na takie piękno a pomysłowość postawili organizatorzy Głuszyckich Czarownic.

Do konkursu stanęło 50 osób w trzech kategoriach wiekowych: od 0 do 6 lat, od 7 do 11 lat oraz od 12 do 150. Najmłodsza uczestniczka liczyła sobie zaledwie 2 lata. Przebierały się nie tylko dziewczynki, ale także chłopcy - ,,za czarodziejów", jak mówili.
Najpierw zgromadzonych gości oraz konkursowiczów bawił w programie iluzjonistycznym Czocher z programu Mam Talent oraz występy zespołów młodzieżowych oraz solistów. Punktem kulminacyjnym było przejście czarownic ulicami miasta a następnie zaprezentowanie się zgromadzonej publiczności.

Jury, w składzie którego był również Czocher, oceniło m.in. oryginalność i pomysłowość wykonania stroju oraz taniec z miotłą. Warto tu dodać, że niektóre z konkursowiczek na przygotowanie stroju poświęciły ponad tydzień.

Zwycięzcy w kategorii d 0 do 6 lat:
I miejsce Martyna Grzesiak (nr 5)
II Miejsce Kamila Andrych (nr 2)
III Miejsce Marcelina Turkiewicz (nr 11)

Od 7 do 11 lat
I miejsce Agnieszka Zyzak (nr 46)
II miejsce Julia Anioł (nr 7)
III miejsce Alina Gołęciowska (nr 8)

Od 12 do 150
I Genowefa Sikorka (nr 50)
Patrycja Wałowska (nr 45)
Partyk Nowak (nr 21)

Mieszkańców do późnych godzin wieczornych bawiły zespoły muzyczne.
więcej zdjęć w "fotorelacje z imprez"Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

<< wróć do aktualności
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice