aktualności
5 Maja 2010
<< wróć do aktualności


Głuszyca, projektami stoi
Spośród szesnastu projektów zatwierdzonych do realizacji przez Radę Lokalnej Grupy Działania ,,Partnerstwo Sowiogórskie", cztery zostały zgłoszone z terenu gminy Głuszyca, w dwóch kolejnych Gmina jest współudziałowcem.

Rada LDG rozpatrywała zgłoszone do konkursu projekty w dwóch kategoriach: ,,Odnowa i rozwój wsi" oraz w tzw. ,,Małych Projektach". Z szesnastu wniosków zgłoszonych w konkursie ,,Małe projekty", w którym limit dostępnych środków wynosi 300.000 zł, zaakceptowano do realizacji dwanaście projektów, z czego trzy z terenu gminy Głuszyca, tj. ,,Rozśpiewane Góry Sowie" zgłoszony przez Centrum Kultury - Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy, nadto złożony przez Grzegorza Czepila projekt pt. ,,Tradycja Gór Sowich i Kamiennych" oraz ,,Ekologiczne wsie w Górach Sowich" - ten ostatni wpłynął na konkurs od Stowarzyszenia Przyjaciół Grzmiącej im. Dh Krystyny Pabich.
Kolejne dwa projekty, realizowane przy współudziale gminy, a zgłoszone przez Fundację Sowiogórską, to ,,MTBSowie - utworzenie portalu o turystyce rowerowej w Górach Sowich" oraz ,,SowiBIKE - utworzenie sieci wypożyczalni rowerów w Górach Sowich - etap I", otrzymały wysokie noty punktowe.
Natomiast w ramach ,,Odnowy i rozwoju wsi", gdzie limit dostępnych środków wynosi 1.600.000 zł, spośród czterech zaakceptowanych, największą liczbę punktów uzyskał projekt ,,Sowiogórskie przedszkole narciarskie - podniesienie atrakcyjności turystycznej Gór Sowich" zgłoszony przez Gminę Głuszyca.
Celem działalności Stowarzyszenia ,,Partnerstwo Sowiogórskie" jest inicjowanie, wspieranie i podejmowanie wspólnych działań służących poprawie infrastruktury regionu zwłaszcza turystycznej, technicznej i społecznej, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, poczucia tożsamości regionalnej i aktywności na rzecz rozwoju Gór Sowich, wypromowanie Gór Sowich jako regionu o wielu walorach, poprawa współpracy pomiędzy sektorami: publicznym, społecznym i gospodarczym na rzecz rozwoju regionu oraz tworzenie w regionie miejsc i warunków do rozwoju i do zamieszkania ludzi młodych i aktywnych.
Członkami Lokalnej Grupy Działani są cztery gminy, wśród nich jedna gmina miejsko-wiejska, pozostałe to gminy wiejskie. Wszystkie gminy leżą w województwie dolnośląskim, dwie w powiecie wałbrzyskim (Głuszyca, Walim), Nowa Ruda w powiecie kłodzkim, Stoszowice w powiecie ząbkowickim.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

Komentarze:

6 Maja 2010, 16:05
Autor: wski
Właściwy byłby tytuł: Głuszyca z projektami leży. Gdzie są projekty kolejnych etapów modernizacji wyciągu narciarskiego w Łomnicy, zagospodarowania turystycznego Kamieniołomów, zagospodarowania turystycznego ścieżki z ul. Leśnej wzdłuż stawów? Gdzie są projekty, których realizacja może wyrwać miasto z stagnacji i beznadziei?
Nartami dla przedszkolaków się tego nie załatwi.

6 Maja 2010, 21:42
Autor: Sierp
Muszę wspomnie o projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy w ramach programu Równać Szanse pod nazwą Akademia Sowiogórska a finansowane przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności.


<< wróć do aktualności
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice