aktualności
5 Maja 2010
<< wróć do aktualności


100 tys. zł dla Głuszycy
Głuszyca, jako jedna z dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, otrzyma z budżetu województwa 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na nowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy.

W ramach II edycji Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej do 28 gmin w naszym województwie trafi prawie 10 mln zł, z czego do naszej 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na sporządzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przy czym wysokość wsparcia wynosi 75% wartości zadania, a 25% będzie wkładem własnym gminy.
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest podstawowym źródłem informacji o możliwościach architektoniczno-budowlanych danej miejscowości. Dzięki takiemu planowi łatwo określić politykę przestrzenną gminy - tym samym plan ułatwia podejmowanie decyzji potencjalnym inwestorom.

Kolejną zaletą posiadania przez gminę planu jest uproszczenie procedury administracyjnej - jeśli bowiem wybierzemy sobie daną działkę do budowy, to właśnie z planu dowiemy się o jej charakterze: czy jest to teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (oznaczenie MN), zabudowy wielorodzinnej (MW), czy też może teren zieleni parkowej (ZP). W końcu też uzyskamy informację, czy na danym terenie w ogóle można budować. Przede wszystkim jednak Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego skraca długość naszych starań o budowę, bowiem jeśli gmina takiego planu nie posiada, to inwestor na decyzję o warunkach zabudowy może czekać nawet do roku. W sytuacji, gdy plan miejscowy istnieje, pobiera się z urzędu gminy wypis i wyrys. Sprawnie działający urząd jest w stanie taką dokumentację przygotować w kilka dni.

W konsekwencji realizacja inwestycji przekłada się na polepszenie sytuacji społeczno-gospodarczej, a także na podniesienie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej danej gminy.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

<< wróć do aktualności
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice