aktualności
6 Maja 2010
<< wróć do aktualności


Gimnazjaliści z sukcesem promują Głuszycę
Do konkursu pn. ,,Atlas Wsi" zgłosiło się 127 zespołów z całej Polski. Uczniowie głuszyckiego gimnazjum zdobyli jedną z trzech głównych nagród.


od lewej: Danuta Rozmarynowska, Robert Bulka, Maciej Wasilewski, Mateusz Wardawy
Celem ogólnopolskiego internetowego konkursu, zorganizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi, było zebranie i opracowanie materiałów na temat co najmniej pięciu miejscowości wchodzących w skład danej gminy, a następnie umieszczenie ich na stronie internetowej ,,Atlasu Wsi" - w ten sposób ma powstać internetowa encyklopedia miejscowości, osad i wiosek.


Do konkursu przystąpiło 127 drużyn, które łącznie opisały ok. 390 miejscowości, a komisja, oceniając, brała pod uwagę wartość poznawczą opisu, dobór informacji (najlepiej z różnych źródeł, które winny być podane), dobór zdjęć, ich wartość ilustracyjną oraz samodzielne pozyskanie informacji i materiałów.

Sześciu uczniów Gimnazjum Publicznego w Głuszycy, pracując pod kierunkiem Danuty Rozmarynowskiej, nauczycielki geografii, opracowało informacje na temat Głuszycy, Głuszycy Górnej, Sierpnicy, Łomnicy i Grzmiącej, zdobywając tym samym jedną z trzech głównych nagród.

Efekt pracy grupy gimnazjalistów pod nazwą gluszyca.team: Macieja Wasilewskiego, Roberta Bulki, Mateusza Wardawy, Kamila Świetlickiego, Kamila Szachty i Mateusza Urbasia można obejrzeć na www.atlaswsi.pl
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

<< wróć do aktualności
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice