aktualności
11 Maja 2010
<< wróć do aktualności


Bibliotekarze świętowali w Głuszycy
Bibliotekarze z całego powiatu wałbrzyskiego przybyli do naszej Gminy, by w sobotę 8 maja uroczyście obchodzić tu swoje święto - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.

W części oficjalnej uroczystości bibliotekarze usłyszeli wiele ciepłych słów na temat swojej działalności, zarówno od władz naszej gminy, które reprezentowali Burmistrz Głuszycy Wojciech Durak i Jan Chmura, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz od przybyłego na tę okazję Piotra Sosińskiego, wiceprezydenta Miasta Wałbrzycha.


Pięciu bibliotekarzy zostało wyróżnionych za swoją wieloletnią pracę, a sześciu nominowanych do tytułu Bibliotekarza Roku - laureatką została Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz, pracująca w Dziale Regionalnym Biblioteki pod Atlantami. Przypomnijmy, że dwukrotnie do tego tytułu była nominowana również Renata Sokołowska, dyrektor naszej biblioteki za stosowanie niekonwencjonalnych form i metody pracy z czytelnikiem oraz świadczenie usług bibliotecznych na najwyższym poziomie.
]

Goście mieli też okazję uczestniczyć w spotkaniu ze Stanisławem Michalikiem i Grzegorzem Czepilem, autorami książki ,,Głuszyca dawniej i dziś", zapoznać się z dziejami naszego miasta na starej pocztówce oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu Ogniska Muzycznego z Wałbrzycha. Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na szlaki turystyczne wokół naszego miasta, inaugurując tym samym I Powiatowy Rajd Bibliotekarzy. Celem wyprawy był zarówno Ruprechticky Spicak, jak i Trzy Strugi. Spotkanie bibliotekarzy w naszej gminie zakończyła wizyta w pracowni twórcy ludowego Jerzego Marszała.

Uroczystość została zorganizowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Wałbrzychu, Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Wałbrzychu.


List Gratulacyjny

Składam na ręce Pani Renty Sokołowskiej serdeczne gratulacje i podziękowania dla pracowników Biblioteki, którzy pełnią zaszczytną misję upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa. To Państwa działania przyczyniają się do krzewienia kultury w naszym mieście.

Proszę zatem z okazji Dnia Bibliotekarza przyjąć życzenia wytrwałości, ofiarności i konsekwencji w realizowaniu misji edukacyjnej, jak i w pokonywaniu codziennych trudów pracy zawodowej. Oby satysfakcja z pracy towarzyszyła Państwu nieustannie, podobnie jak i powodzenie w życiu osobistym.


Burmistrz Głuszycy
Wojciech Durak
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

Komentarze:

11 Maja 2010, 11:16
Autor: gocha
jeny jakie przystojniaki do Głuszycy przybywają jak nie NASA to Sosiński

<< wróć do aktualności
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice