archiwum
5 Stycznia 2009
<< wróć do archiwum


Głuszyca - stawia na turystykę
W 2009r. gmina Głuszyca będzie dalej skutecznie realizować startegie gminy. A ta zakłada dalszy rozwój turystyki i tworzenie kolejnych miejsc pracy.

Podobnie jak w latach ubiegłych Gmina będzie zabiegać o środki unijne. Dzięki nim udało się wybudować centum obsługi ruchu turystycznego przy Osówce oraz stację narciarską w Łomnicy. W ramach ogólnopolskiego programu Orlik w tym roku w gminie Głuszyca realizowane będą również zadania w sferze infrastuktury rekreacyjnej. Remontu doczeka się również droga dojazdowa na kamieniołom w Głuszycy Górnej, gdzie gmina chciałaby zorganizować kolejną edycję "Kamyków". W dalszej części realizować będzie remonty kamienic na terenie gminy. Dużą szansę na rozwój miasta i promocję Głuszycy w kraju i poza jego granicami upatruje się we współorganizacji zawodów rowerowych z cyklu MTB. W miarę możliwości naprawiane będą także kolejne drogi dojazdowe do domów i budynków użyteczności publicznej.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

Komentarze:

5 Stycznia 2009, 18:01
Autor: pepe
W dalszym ciagu jednak bedziecie realizowali te swoja strategie "rozwoju" gminy? i w dalszym ciagu bedziecie tworzyli miejsca pracy? A ile ich powstalo w ostatnim -powiedzmy- piecioleciu? a ile w tym czasie zniszczono miejsc pracy? I czy cala Gluszyca ma sie zajmowac turystyka? to znaczy co, mamy wynajmowac swoje mieszkania wszelkim turystom, bo wy, wladza, macie taka wlasnie wizje tzw. rozwoju naszego miasta??? Przez 9 lat urzedowania pana Duraka zamknieto i zniszczono wystarczajaco duzo a w zamian mamy co? no wlasnie.... mamy na Osowce jakis domek w ktorym tylko mozna zjesc, w Lomnicy powstala "Łomnicka chata" ale coz to jest i do czego ma tak naprawde sluzyc, nikt chyba nie wie. Nie wyglupiaj sie juz adminie "grommku" i daruj nam juz te swoje dyrdymaly o rzekomym rozwoju Gluszycy. Jak jest w rzeczywistosci, kazdy kto chce, ten bez wiekszego trudu zauwazy. A moze napiszesz "adminie" ile dostajesz pensji jako wiceburmistrz? a moze napiszesz tez ile dostaje nasz "naczelny wodz"? Smialo, smialo... nie skąp nam tego typu informacji.

8 Stycznia 2009, 18:35
Autor: gość
Po co nam Osówka, Łomnicka chata, taki rozwój gminy, w której mieszkańcy nie mogą normalnie żyć przez huk pojazdów przejeżdżających pod ich oknami.
Bzdury obiecane przez Marszałka Województwa dotyczące naprawy nawierzchni głównej drogi ciągnącej się przez całą Głuszycę i to w miarę możliwości finansowych oznaczają, że nigdy to nie będzie zrobione. A te tysiące aut będzie niszczyć nasze życie.
Wojewoda ma gdzieś taką Głuszycę, liczy się tylko Wrocław.
Tirowcy skracają sobie drogę przez Głuszycę bo na drogach wojewódzkich nie potrzebują winiet. Samochody jeżdżą z prędkościami powyżej dozwolonych. Nowa Ruda ma obwodnicę a my dalej nic.
Żądamy obwodnicy!!!!!!!!!!!!!!

8 Stycznia 2009, 22:34
Autor:
Pisząc informację o strategii posługujesz się słowem Gmina,co to jest Gmina - jest to wspólnota samorządowa.a wspólnotę tworzą jej mieszkańcy.Jestem mieszkańcem tej Gminy lecz nie mam wpływu jej rozwój.Proszę więc nie mieszać mnie do tych spraw,Strategię realizuje burmistrz,gdyż jemu powierza się realizację wszystkich uchwał.O mnie pamiętać się będzie przed wyborami i mamić następnymi obiecankami.

10 Stycznia 2009, 23:23
Autor: mieszkaniec Głuszycy
Pepe pal licho ,kto ile zarabia, ale co robi.
A co się u nas robi ?
Zlikwidowano prawie 100 % miejsc pracy w przemyśle - zapraszam admina niechaj utworzy listę byłych zakładów pracy (otwartą) będziemy ją wspólnie uzupełniać. Na dobry poczatek:
1) ZPB Piast,
2) Argopol ,
3) Głuszyckie Kamieniołomy nr ...
4) PSS Społem (Restauracje,Piekarnia, Rzeżnia, Wytwórnia Oranżady, Ciastkarnia idt
5) Browar,
6) Terenówka
7) Restauracja "Pod Jeleniem" - prywatna,
8) PKP ( 2 stacje z pełna obsadą),
9) Szpitale 3 szt. ( z pełną obsadą, kuchnia, pralnia),
10) Prewentrorium (z pełną obsadą, kuchnia),
11) Straż Pożarna - zawodowa i ochotnicza,
12) Postój TAXI prawdziwy(z pełną obsadą-16 pojazdów)
13) Zakłady Kowalskie - kilka,
14) itd itp

Lista obecnie istniejących obiektów tutystycznych:
1) Osówka (ale Niemcy ja wybudowali)
2) Wyciag narciarski w Łomnicy ( ale zlikidowano w Głuszycy przy pierwszym zakładzie piasta),
3) Chata Łomnicka (ale zlikidowano w Grzmiącej z karuzelą),
4) sezonowo na placu przy targowisku - Cyrk lub karuzela ( a kiedyś jeszcze były; beczki śmierci - na motocykłach, zawody hipiczne, zawody modeli latajacych itd),
5) .....

napewno wielu urzędników z UG napisze że ja lub pepe tylko narzekać i krytykować potrafimy ,ale to Wy bierzecie pieniadze i nie wchodzę w szczegóły jakie bo to dla mnie mało istotne. Tylko dlaczego kolejne pokolenie Władzy niszczy Głuszycę i jej infrastruktutę ?
12 Stycznia 2009, 15:04
Autor: kolejarz
Uruchomiono połączenie kolejowe, więc również stawiam na turystykę .

13 Stycznia 2009, 10:55
Autor: dociekliwy
Pepe. Nie jojcz tylko weź się za robotę. Załóż działalność gospodarczą i zatrudnij 500 osób. Sądzę, że gmina Ci pomoże, ale miej pomysł i realizuj go. Krytykować każdy potrafi, ale samemu coś zrobić jest niewygodnie i się nie chce. Zastanów się co piszesz. Gmina nie likwidowała zakładów pracy, gmina nie miała w zakładach swoich udziałów. Pamiętać należy, że mamy wolny rynek i liczy się rachunek ekonomiczny. Weź się po prostu do roboty.

17 Stycznia 2009, 13:27
Autor: Shrek2
Do Dociekliwego!!!!!!!WAZELINIARZ!!!!!!!!!WYNOCHA Z FORUM!!!!!!!!

20 Stycznia 2009, 22:49
Autor: pepe
hejka dociekliwy :)))
a dlaczego to ja mam otwierac jakis "geszeft" i zatrudniac w nim 500 osob???
czy to ja w 2000r. oskarzalem owczesnego burmistrza Bielawskiego o:
- niszczenie gluszyckich zakladow pracy?
- niszczenie drobnej przedsiebiorczosci?
- doprowadzenie do zamkniecia szpitala?
- krepowanie wszelkich oddolnych inicjatyw sluzacych rozwojowi Gminy?
- itp, itd.....
Od roku 2000 to wy rzadzicie ta Gmina i dobrze wiecie jak sie ma dzisiejszy "rozwoj" Gluszycy do waszych pustych obetnic majacych tylko doprowadzic do uzyskania przez was wladzy! Doskonale o tym wiecie wiec nie zadawaj mi tak glupich pytan typu: "dlaczego nie otwieram w Gluszycy zakladu" bo sam sie kompromitujesz swoimi tekstami :)))))
W takim razie napisz prosze co zostalo zbudowane, czego za czasow burmistrza Bielawskiego nie bylo nawet w planach i co zostalo zniszczone i zamkniete od kiedy tegoz Burmistrza juz niie ma. Tym sie zajmij a nie glupowatymi do mnie pytaniami.
Pozdrowienia dla Pana Bielawskiego :)))))))))

21 Stycznia 2009, 19:01
Autor: dociekliwy
Do Shrek-a2.
Zachowujesz się jak dziecko. Bądź dorosły i szanuj innych, którzy mają odmienne zdanie. Forum nie jest po to żeby komuś dołożyć, czy komuś się podlizać, tutaj można wypowiedzieć swoje zdanie.
I jeszcze jedno, Urząd mnie nie utrzymuje, nie jestem uzależniony od Urzędu i nic od Urzedu nie potrzebuje.
Pozdrawiam.

7 Lutego 2009, 15:35
Autor: mieszkaniec
apropo zniszczonych zakładów to aż się łza w oku kręci bo zakłady włókienncze były od zawsze w naszym mieście... jak oglądam stare pocztówki i widoki z przed lat to w dużej mierze widnieją tam nasze zakłady bawełniane. Były one nieodzowną i integralną częścią krajobrazu i intrastruktury naszego regionu. Nie wiem czy nie można było ich zachować... albo jakiejś ich częsci...skoro tak jesteśmy ustawieni na turystykę to czemu nikt nie pomyślał aby zrobić jakiegos muzeum techniki włókienniczej lub czegoś takiego... Nie zniszczono tylko budunków, nie rozgrabiono ton złomu które spoczywało w ziemi...zniszczono potężny kawał historii naszego miasta a po części historii każdego z nas mieszkańców...

<< wróć do archiwum
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra