archiwum
6 Lipca 2005
Sukces naszych biegaczy
W miniony weekend sukcesem dla naszych reprezentantów: Krzysztofa Drzygały i Marcina Ilków zakończyły się jedne z najtrudniejszych zawodów biegowych.
W "Biegu na Śnieżkę", zawodach, których trasa biegła z Karpacza na szczyt Śnieżki (długość trasy 10 000 M, przewyższenie 1012 m) Krzysztof Drzygała zajął drugie miejsce w kategorii C (wiek 30-39 lat) z czasem 57 minut 45 sekund, zaś Marcin Ilków przybiegł na trzecim miejscu w kategorii B (20-29 lat) z czasem 1 godzina 2 minuty 53 sekundy. Zawodnikom gratulujemy i czekamy na następne sukcesy. Słyszeliśmy jak się odgrażali że za rok będzie lepiej.

więcej >>

7 Lipca 2005
Zapraszamy na popularny rajd samochodowy "Głuszyca 2005"
Wszyscy pamiętamy jaką popularnością cieszyły się "popularki" w naszym mieście. Dzięki Burmistrzowi naszej gminy oraz Automobilklubowi Wałbrzyskiemu znowu czekają nas rajdowe emocje.
Na zaproszenie Burmistrza w rajdzie wystartuje Mariusz Pelikański w barwach firmy Metpol i Optoscan.

więcej >>

8 Lipca 2005
Aśka najlepsza z Polek
Mieszkanka Głuszycy Joanna Ignasiak zajęła 16 miejsce w indywidualnej jeździe na czas podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Moskwie. Wyścig kobiet wygrała reprezentantka Niemiec Madleine Sandig, a najlepsza z polskich zawodniczek Joanna Ignasiak zajęła 16 miejsce.

więcej >>

12 Lipca 2005
Udany rajd!!!
KJS Głuszyca zakończony. Gdyby nie pogoda i parę małych wpadek można powiedzieć że było suuuuper. Wystartowało 37 załóg, a ukończyło 33. Zwycięzcami zostali Przemysław i Jarosław Figas w Fiacie Cinqecento, drugie miejsce zajęła głuszycka załoga Andrzej Papamichalis, Bartosz Wolny startująca Peugeotem 106, trzeci był nasz gość Mariusz Pelikański z Elżbietą Świączkowską w ... Fiacie 126!!!

więcej >>

Zapraszamy na basen !!!
Od jutra /środa 13 lipca/ zapraszamy wszystkich na baseny kąpielowe w Głuszycy. Obiekt będzie czynny w godz. 10.00 - 18.00. Ceny biletów 5 zł i 3 zł /ulgowy/.

więcej >>

14 Lipca 2005
Rajd Nikon u nas
Już za tydzień 22-24 lipca startuje 6 Rajd Nikon, 3 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, oraz 4 runda Pucharu FIA regionu północnego (wsp.5).
W niedzielę 24 lipca zapraszamy wszystkich na odcinek specjalny Ludwikowice-Świerki który będzie przebiegał przez Sierpnice.

więcej >>

21 Lipca 2005
TVN w Głuszycy
W dniach 21 i 22 lipca na zaproszenie Dyrekcji ZT Osówka na terenie Gminy Głuszyca gości ekipa TVN Meteo. Przez dwa dni z terenu Gminy Głuszyca prezenterzy TVN będą nadawali prognozę pogody dla całego kraju.
Realizacja programu jest kontynuacją działań promocyjnych Gminy Głuszyca.

więcej >>

25 Lipca 2005
Rajd Nikon - Kuzaj zwycięża!
W niedzielę zakończył się rajd Nikon,3 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, oraz 4 runda Pucharu FIA regionu północnego (wsp.5).
Pierwsze miejsce w rajdzie zajęła załoga Leszek Kuzaj/Maciej Szczepaniak (Subaru Impreza WRX STI) przed Michałem Sołowowem/Maciejem Baranem (Mitsubishi Lancer Evo VIII MR) oraz Sebastianem Fryczem/Maciejem Wodniakiem (Fiat Punto Abarth).

więcej >>

26 Lipca 2005
Maraton w podziemiach!!!
W piątek 29 lipca gościmy w naszym mieście uczestników czterodniowego maratonu rowerowego Author Bike Challenge.
Będzie to pierwszy wielodniowy maraton organizowany po wyznaczonej i zabezpieczonej trasie. Odbędzie się w dniach 28-31 lipca 2005 roku, a jego trasa przebiegać będzie przez Kotliny: Kłodzką, Kamiennogóską i Jeleniogórską, oraz sąsiadujące z nimi pasma górskie.