atrakcje turystyczne
<< wróć do atrakcje turystyczne


Potok Otłuczyna

Potok Otłuczyna jest lewym dopływem Bystrzycy. Wypływa na wysokości ok. 570 m z pd.-zach. zbocza Światowida, jego płytka i rozległa dolina oddziela masyw Światowida od głównego grzbietu (granicznego) wschodniej części Gór Suchych. Potok spływa przez łąki i pola uprawne ku pn., równolegle do szosy Nr 381 z Kłodzka do Wałbrzycha. Wraz z nią trafia w połowie drogi do Głuszycy Górnej i aż do ujścia w Głuszycy na wysokości ok. 490 m płynie wśród zabudowań. Długość potoku to ok. 3,0 km. Dolina Otłuczyny została wypreparowana w zlepieńcach, piaskowcach i łupkach ilastych czerwonego spągowca.


Z szosy wiodącej dolina Otłuczyny otwierają się ładne widoki na część Gór Suchych (Ostoja, Gomólnik Mały), Wałbrzyskich i Sowich. Przez Głuszycę Górną, szosą wzdłuż Otłuczyny, prowadzi żółty szlak Przełęcz pod Czarnochem, a około wiaduktu kolejowego przecina ją czarny Szlak Martyrologii przez Kolce i Walim do Jugowic.

<< wróć do atrakcje turystyczne


FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice - wymiennik gruntowy