archiwum
30 Maja 2007
<< wróć do archiwum

ZŁOTY SQAD
W czwartek 24 maja o godzinie 14:45 w sali gimnastycznej głuszyckiego gimnazjum, rozegrane zostały mecze finałowe Szkolnej Ligi Siatkarskiej. W wielkim finale "Edki Sqad" pokonał "Chłopców z Bazaru" i został mistrzem Szkolnej Ligi Siatkarskiej 2007.

W meczu o III miejsce Skra Głuszyca walczyła z Czerwonymi Diabłami. Po pierwszym secie Skra prowadziła 1:0 i mimo przewagi w secie drugim Diabłom udało się zremisować. O wszystkim musiał zadecydować tiebreak. Walka toczyła sie punkt za punkt, Skra prowadziła, Diabły obronili 2 piłki meczowe, ale nie udało się pokonać wspaniale prowadzonej przez Rafała Płaszewskiego drużyny Skry. Tytuł II wicemistrzów przypadł zatem debiutującej w lidze Skrze.

Kilkanaście minut później rozpoczął wielki finał. Dwie najlepsze drużyny stanęły do walki o złoto. Edki Sqad kontra Chłopcy z Bazaru. Początek meczu był bardzo wyrównany, ale od stanu 6:8 przewagę zaczęli uzyskiwać Chłopcy. W poczynania Edków wkradła się nerwowość, dynamiczne ataki Mateusza Libeckiego i Sebastiana Sokołowskiego trafiały w aut. Pierwszy set z olbrzymią przewagą 25:17 wygrali Chłopcy. Set drugi także zaczął się od prowadzenia Chłopców i gdy stan setu wynosił 13:9 wszystko wskazywało na to, że tytuł mistrzów przypadnie Chłopcom z Bazaru. Niestety coraz częściej popełniane przez rywali błędy pozwoliły Edkom wyrównać i zwyciężyć w secie. Znów tiebreak i wielkie emocje. Podobie jak w secie 1 i 2 prowadzenie objęli Chłopcy i to oni z przewagą jednego punktu schodzili na przerwę. Po przerwie sprytne zagrania Edków wybiły z rytmu rywali i to dla nich była pierwsza piłka meczowa. Chłopcy z Bazaru obronili matchball i przejęli zagrywkę, niestety kolejny błąd, zagrywka Edków i koniec meczu. Edki Sqad w składzie: Konrad Baczyński, Kacper Kwaśniewski, Sebastian Sokołowski, Wojciech Żołopa, Łukasz Bielawski, Dariusz Rynkiewicz i Mateusz Libecki mistrzami Szkolnej Ligi Siatkarskiej 2007.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.