archiwum
23 Stycznia 2009
<< wróć do archiwum


W Łomnicy jak na Alasce
Słońce, śnieg, ostry mróz i mknący przez pola i bezdroża psi zaprzęg z sankami, na których widać zawsze tę samą znajomą.

Tak wyjątkowy obrazek mogą podziwiać, odkąd tylko jest śnieg, praktycznie każdego poranka mieszkańcy przepięknie położonej pod górami Łomnicy w gminie w Głuszyca.

Częścią tego malowniczego obrazka jest Zbigniew Sosnowski, właściciel znanego Gospodarstwa Agroturystycznego "Podkówka". Człowiek wielu talentów i zamiłowań, zajmujący się wraz z rodziną: rolnictwem ekologicznym, hodowlą koni i psów. Od przeszło 5 lat na terenie gospodarstwa znajduje się psia hodowla owczarków belgijskich malinos. 7 przepięknych rudych owczarków tworzy zimowy psi zaprzęg. Na czele psiego zaprzęgu znajdują się dwie "arystokratki" "Szanel" i "Szara", dalej ich psie córki i wnuki. Wszystkie psy są radosne, bardzo posłuszne i oczywiście wpatrzone w swego pana. Gotowe w każdej chwili wykonać jego polecenie. Pan Zbigniew Sosnowski podkreśla, że zawsze marzył o posiadaniu rasowego psa i początkowo myślał o owczarku niemieckim. Do rasy owczarków belgijskich przekonał go przyjaciel, który wskazał na ich wyjątkowe zdolności. Psy te sprawdzają się doskonale w służbach mundurowych i jest to szczególnie widoczne na Zachodzie Europy. Tych psów nie było w jego gospodarstwie od razu aż tyle. Wszystkie są z jego hodowli. Wszystkie psy są szkolone, albo przez Pana Zbigniewa lub przez specjalistów. Początkowo jeździł za nimi na rowerze, trzymając wszystkie na uprzęży. Posiada również specjalny letni pojazd z przerobionego motoroweru, na którym może odbywać przejażdżki. Sanki, na płozach których może stać, są własnej produkcji. Psy uwielbiają poranne wyprawy, które zajmują Panu Sosnowskiemu od 1 do 1,5 godziny każdego dnia. Choć zdarzają się też wycieczki dłuższe. Latem częściej swoje spacery z psami łączy z przejażdżką z końmi. O zawodach sportowych, gdzie rywalizują ze sobą psie zaprzęgi Pan Zbigniew Sosnowski czasem myśli. Ale jak podkreśla, jeżeli weźmie w nich udział to tylko, by poczuć klimat tych zawodów, a nie dla samego wyniku.

Źródło: Tygodnik Wałbrzyski - Krystyna Smerd
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. Redakcja strony www.gluszyca.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Redakcja strony zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia się takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.

<< wróć do archiwum
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Czy poleciłbyś trasy MTB swoim znajomym spoza Głuszycy?
głosów [7]
zobacz wyniki
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra