aktualności
12 Maja 2010
Wizyta astronauty
- Dzień dobry everybody - powiedział George Zamka do tłumów, jakie zgromadziły się w głuszyckim Centrum Kultury i z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści astronauty, który kilka tygodni wcześniej odbył lot w kosmos. Amerykański gość zwiedzał też Osówkę.


Już na wstępie astronautę przywitały gromkie brawa. Zamka, nie ukrywał, że jest mile zaskoczony tak ogromną liczbą słuchaczy i po oficjalnych przywitaniach zaczął opowieść o lotach w kosmos, wzbogacając swoje słowa pokazem multimedialnym. Tłumaczyły go dwie nauczycielki głuszyckiego gimnazjum: Anna Preisner oraz Katarzyna Szatkowska. Zamka mówił m. in. o ostatniej Misji STS-130, która zakończyła się 22 lutego tego roku, a jej celem było dostarczenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną i zainstalowanie modułu Node 3 wraz z modułem obserwacyjnym Cupola. To właśnie Zamka dowodził tej wyprawie.


więcej >>


11 Maja 2010
Bibliotekarze świętowali w Głuszycy
Bibliotekarze z całego powiatu wałbrzyskiego przybyli do naszej Gminy, by w sobotę 8 maja uroczyście obchodzić tu swoje święto - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.

W części oficjalnej uroczystości bibliotekarze usłyszeli wiele ciepłych słów na temat swojej działalności, zarówno od władz naszej gminy, które reprezentowali Burmistrz Głuszycy Wojciech Durak i Jan Chmura, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz od przybyłego na tę okazję Piotra Sosińskiego, wiceprezydenta Miasta Wałbrzycha.


więcej >>


10 Maja 2010
Tajemniczy Trójkąt na TOURTEC 2010
71 wystawców z Polski, Czech i Niemiec prezentowało swoje oferty wypoczynku na XIII Międzynarodowych Targach Turystycznych w Jeleniej Górze. Nie zabrakło też Tajemniczego Trójkąta.
Ponad 15 tysięcy zwiedzających jeleniogórskie targi miało okazję zapoznać się z ofertą blisko 300 stoisk. W ramach Tajemniczego Trójkąta Głuszyca prezentowała Osówkę, Walim zamek Grodno oraz Sztolnie Walimskie, a Jedlina-Zdrój czarodziejską Górę oraz Pałac Jedlinka.


więcej >>


7 Maja 2010
Amerykański astronauta zagości w Głuszycy
George Zamka - źródło NASA
10 maja do Głuszycy przyjedzie pułkownik George Zamka, który dwukrotnie brał udział w locie w kosmos. Ostatnio w lutym tego roku, jako dowódca.

Na zaproszenie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Ambasady USA w Warszawie do Polski przybędą członkowie załogi amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour STS-130. Jednym z gości będzie zaproszony do Głuszycy Pułkownik George Zamka, pilot i astronauta.

więcej >>


6 Maja 2010
Głuszycka Majówka
Zwycięzca Maratonu
I Maratonem Głuszyckim rozpoczęła się Józefiada, czyli parafialny festyn rodzinny zorganizowany przez parafię pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, przy współudziale finansowym Urzędu Miejskiego i ogromnym zaangażowaniu mieszkańców. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Głuszycy Wojciech Durak.

Podczas Józefiady licznie zgromadzonym mieszkańcom na placu przy kaplicy św. Józefa przygrywała góralska kapela ,,Janicki". Śpiewał także chór parafialny, schola dziecięca oraz występowali mieszkańcy, dający popis swoich umiejętności muzycznych. Najmłodsi mogli nieodpłatnie skorzystać z zabawy na dmuchanym zamku.

więcej >>


6 Maja 2010
Kolejna wygrana zespołu UKS Głuszyca
Nasz zespół po raz kolejny zwyciężył, tym razem w Turnieju z Okazji "Święta Konstytucji 3 Maja". Turniej odbył się w dniu trzeciego maja w Nowej Rudzie a organizatorem był "SALOS Nowa Ruda". Jednocześnie turniej był kolejną rundą Ligi Powiatu Kłodzkiego Dziewcząt w Piłce Siatkowej w której to lidze po trzech rundach prowadzi nas zespół.
W turnieju udział brało 7 zespołów:
I "Salos " Nowa Ruda
II "Salos" Nowa Ruda
ULKS "Czarna Góra" Bystrzyca Kłodzka
"Salos" Pieszyce
"Salos" Wrocław
ZS Kłodzko
UKS "Głuszyca"


więcej >>


6 Maja 2010
Gimnazjaliści z sukcesem promują Głuszycę
Do konkursu pn. ,,Atlas Wsi" zgłosiło się 127 zespołów z całej Polski. Uczniowie głuszyckiego gimnazjum zdobyli jedną z trzech głównych nagród.


od lewej: Danuta Rozmarynowska, Robert Bulka, Maciej Wasilewski, Mateusz Wardawy
Celem ogólnopolskiego internetowego konkursu, zorganizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi, było zebranie i opracowanie materiałów na temat co najmniej pięciu miejscowości wchodzących w skład danej gminy, a następnie umieszczenie ich na stronie internetowej ,,Atlasu Wsi" - w ten sposób ma powstać internetowa encyklopedia miejscowości, osad i wiosek.


więcej >>


5 Maja 2010
100 tys. zł dla Głuszycy
Głuszyca, jako jedna z dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, otrzyma z budżetu województwa 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na nowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy.

więcej >>


5 Maja 2010
Głuszyca, projektami stoi
Spośród szesnastu projektów zatwierdzonych do realizacji przez Radę Lokalnej Grupy Działania ,,Partnerstwo Sowiogórskie", cztery zostały zgłoszone z terenu gminy Głuszyca, w dwóch kolejnych Gmina jest współudziałowcem.

więcej >>


4 Maja 2010
Na przekór trendom, czyli Głuszyckie Czarownice
Już po raz siódmy do Ogrodu Jordanowskiego w Głuszycy zleciały się na miotłach okoliczne Czarownice, aby wziąć udział w konkursie na najbardziej pomysłowy strój. Zabawę wzbogaciły występy lokalnych zespołów tanecznych oraz solistów. Był też niespodziewany gość: Czocher z programu Mam Talent.

więcej >>


archiwum >>
FOTORELACJE z Imprez
 
S O N D A
Co jest atrakcyjne w Gminie Głuszyca dla turystów z zewnątrz gminy ?
Podziemia Osówki  [54]
Wyciągi narciarskie w Łomnicy  [11]
Łowiska pstrąga  [4]
Basen kąpielowy  [6]
Ruiny zamku Rogowiec  [12]
Wyrobisko kamieniołomów  [14]
Trasy rowerowe  [28]

głosów [129]
archiwum
Urząd Miejski GŁUSZYCA
ul. Grunwaldzka 55
58-340 Głuszyca
tel. (+48 74) 84 59 479,
84 59 480, 84 56 344;
(+48 74) 84 56 339

e-mail: um@gluszyca.pl
promocja@gluszyca.pl


Pozycjonowanie Wrocław

hosting www.hb.pl

strony internetowe Wałbrzych, Głuszyca www.hm.pl


implanty wroclaw - Gimnazjum w Wałbrzychu - tłumacz przysięgły włoskiego Wrocław - wesele jelenia góra - monitoring Świebodzice - wymiennik gruntowy